Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Polecane strony:


Poprzedni temat «» Następny temat
Co myślicie u uprawianiu NORDIC WALKING?
Autor Wiadomość
discorobak 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 35
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-14, 15:49   Co myślicie u uprawianiu NORDIC WALKING?

Ostatnimi czasy na chodnikach i trasach spacerowych pojawiło się coraz więcej ludzi z kijami do nordic walking. Co myślicie o tej coraz popularniejszej dyscyplinie?
Ja sam zastanawiam się nad kupnem kijów, jednak nie chciałbym spotkać się z jakimiś komentarzami czy pobłażliwymi uśmiechami skierowanymi w moją stronę. Jak oceniacie tą dyscyplinę?
_________________
"Nie jestem gruby, mam grube kości"
 
 
xyz 


Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 2010-07-15, 10:16   

oprócz wygody to też ćwiczy się mięśnie. jak będziesz kupować kijki to pamiętaj, że kije do nordic walking są inne od kijów trekkingowych- to w ogóle dwa różne pojęcia :lol:
 
 
discorobak 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 35
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-15, 13:18   

No właśnie jako tako zdaję sobie sprawę walorów zdrowotnych i kondycyjnych tej dyscypliny... ale pytam tak po ludzku co myślicie o ludziach z kijami - czy nie jest to jeszcze w dalszym ciągu w Polsce postrzegane jako szpan albo obciach?? hmm :-/
_________________
"Nie jestem gruby, mam grube kości"
 
 
Przekliniak 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 34
Skąd: podbeskidzie
Wysłany: 2010-07-15, 14:09   

nie absolutnie! nie przejmuj się ludźmi, którzy dziwnie na to patrzą, zresztą już co raz więcej osób chodzi z kijami (nawet w małych wioskach), rób to dla swojej wygody i dla swojego zdrowia.
 
 
Mrówka Zet 


Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: z mrowiska
Wysłany: 2010-07-16, 15:22   

Bez obaw kupuj kije. Ludzie są teraz coraz bardziej postępowi i tolerancyjni także na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się ani sekundy! :mrgreen:
 
 
jupek 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: kraków
Wysłany: 2010-07-19, 14:25   

Ja myślę że to juz jest bardzo popularne brdzo często można spotkac ludzi z kijami. I to nawet mysle ze wiekszosc to troszke starsi ludzie :)
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-19, 14:27   

Klaska klaska ! fajna sprawa :) taki weekendowy wypad gdzies połazić to takie kijki to super sprawa:) polecam bo używam;P Pożyczam od mamy hehe:)
_________________
:)
 
 
discorobak 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 35
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-19, 15:01   

OK, przekonaliście mnie, że nie ma obaw :mrgreen:
W tym tygodniu przejdę się do sklepu turystycznego i coś fajnego sobie wybiorę. Jestem laikiem w tej kwestii, mógłby mi ktoś doradzić na co zwrócić największą uwagę przy zakupie?
_________________
"Nie jestem gruby, mam grube kości"
 
 
xyz 


Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 2010-07-20, 12:01   

Przy dobieraniu długości kijków do Nordic Walking należy zwrócić uwagę na wzrost, długość rąk i nóg oraz poziom zaawansowania zawodnika. Obliczyć to można w następujący sposób:
wzrost * 0,68 = długość kijków
czyli na przykład dla osoby o wzroście 180cm (180cm * 0,68 = 122,4cm) powinno się wybrać kijki o długości 120cm lub 125cm.

Zwróć też uwagę na pasek rękojeści, żeby był mocny i solidnie wykonany, ale zarazem miękki, tak by ręka w nim wygodnie leżała. Sprawdź też, czy pasek ma możliwość regulacji - takie kije możesz używać przez cały rok, więc regulacja będzie potrzebna np. w zimie gdy założysz rękawiczki. Do kijów powinieneś dostać wymienne końcówki do wędrówek na różnych terenach- piasek, śnieg czy asfalt. No i jeszcze pytanie czy jednoczęściowe czy składane - jednoczęściowe są wykonane z lepszych materiałów i bardziej wytrzymałe, składane natomiast mogą być używane przez osoby różnego wzrostu lub można je schować np. do torby podróżnej.
 
 
maruda 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 65
Dołączyła: 07 Lip 2010
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-07-20, 14:47   

ja też myślę o kupnie kijów - fajna sprawa podobno hmmm :idea:
 
 
elizabeth 


Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-07-21, 14:52   

Tych starszych ludzi to jeszcze rozumię, ale młody chłopak z kijkami, na chodniku, w mieście? Kapkę obciachowe. Mój tato się z nich śmieje, dziwaczny sport :roll:
 
 
xyz 


Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 2010-07-21, 14:53   

to strasznie zacofani jesteście
 
 
maruda 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 65
Dołączyła: 07 Lip 2010
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-07-22, 14:08   

elizabeth napisał/a:
Tych starszych ludzi to jeszcze rozumię, ale młody chłopak z kijkami, na chodniku, w mieście? Kapkę obciachowe. Mój tato się z nich śmieje, dziwaczny sport :roll:


Daję rok i Twój ojciec sam sobie takie kupi. To naprawdę przydatny gadżet dla młodych i dla starych!
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-23, 11:38   

Elizabeth a co w tym dziwnego? fajna sprawa to świadczy o tym że ktos jest chetny na uprawianie sportu! a takich ludzi tylko szanowac !:)
_________________
:)
 
 
Przekliniak 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 34
Skąd: podbeskidzie
Wysłany: 2010-07-26, 11:36   

dla mnie jest bardziej obciachowe jeżdżenie w kasku na rowerze niż chodzenie z kijkami :->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



 Asport.pl - Sklep ze sprzętem sportowym   SportFakty.pl - Aktualności sportowe   Kluby-sportowe.com.pl - baza polskich klubów sportowych   Nasi pozostali partnerzy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant - Statystyki wizyt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies stron grupy WEB-COM.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.